Tu jesteś:   Strona główna >  Polecamy

Top 10 2013 według Tarantino
Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Czas Ultrona

„Avengers: Age of Ultron”. Kolejny obraz z Marvelowej stajni jest dziełem, które od razu wrzuca widza w wir akcji, nie zatrzymując się, aby przedstawić nam bohaterów, czy przypomnieć co działo się poprzednio. Nie musi. Widzowie doskonale wiedzą na co się szykują i odrobili pracę domową w postaci obejrzenia poprzednich dziesięciu filmów, wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe.
FILM Naszym Dziedzictwem

FILM Naszym Dziedzictwem

67 lat historii, 2516 wydań... „Film” wydawany był nieprzerwanie od 1946 roku. Na przełomie swojej 67-letniej historii ukazało się ponad 2,5 tysiąca numerów. Stanowią one nieocenioną spuściznę kulturową naszego narodu.
Get On Up

Get On Up

"Get On Up” Tate’a Taylora, autora niezwykle udanych „Służących”, to filmowa biografia, jakich wiele. A choć brzmi to jak zarzut, tak naprawdę właśnie to umiejętne dostosowanie się do stałych zasad biografii muzyków okazuje się największym osiągnięciem filmu.
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” Petera Jacksona to pożegnanie ze Światem Tolkienowskiego Śródziemia na dość przeciętnej nucie. Po przydługim wstępie i równie długim drugim akcie, przyszedł czas na wypełnione chaotyczną akcją zamknięcie trylogii.
5 Festiwal Kamera Akcja

5 Festiwal Kamera Akcja

Łódzki Festiwal Kamera Akcja, odbywający się w dniach 09-12 października 2014 roku, był niezwykle ciekawym wydarzeniem, o którym warto powiedzieć parę słów.
Szumowska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale

Szumowska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale

Polska reżyserka Małgorzata Szumowska zdobyła nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za swój film "Body/Ciało" na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Rok temu dostała tam Teddy Award za najlepszy film queerowy ("W imię...") - podaje "Gazeta Wyborcza".
Kot o roli w "Disco Polo": To Polak do sześcianu

Kot o roli w "Disco Polo": To Polak do sześcianu

- Daniel Polak to jest Polak do sześcianu: nazwisko, sposób ubierania się, sposób bycia w ogóle - powiedział na antenie RMF FM o swojej postaci w filmie "Disco Polo" aktor Tomasz Kot. Film opowiada o Polsce lat 90-tych i fenomenie muzyki disco polo.
Powstanie film o rodzinie Beksińskich

Powstanie film o rodzinie Beksińskich

Ruszają zdjęcia do filmu o rodzinie Beksińskich pod tytułem "Ostatnia Rodzina". Będzie on opowiadał historię artysty Zdzisława Beksińskiego i jego syna, dziennikarza muzycznego i tłumacza, Tomasza Beksińskiego. Do kin trafi w 2016 roku - podaje Interia.
Rozdano Złote Maliny. Kto zdobył "anty-Oscary"?

Rozdano Złote Maliny. Kto zdobył "anty-Oscary"?

Oprócz Oscarów w weekend rozdano również tzw. "anty-Oscary", czyli Złote Maliny - nagrody za najgorsze filmy. Zobacz komu przyznano statuetki.
W poszukiwaniu piękna

W poszukiwaniu piękna

Najważniejsza po 65. urodzinach była dla mnie myśl, że nie mam już czasu na robienie tego, czego nie chcę” – mówi główny bohater "Wielkiego piękna" Paolo Sorrentino. Intelektualista, bon vivant, ważna persona rzymskich elit. A jednocześnie zgorzkniały ironista, który nie umie się odnaleźć w XXI w.

Top 10 2013 według Tarantino

Quentin Tarantino jest wielkim fanem filmów; sporo czasu poświęca na ich oglądanie

Quentin Tarantino opublikował listę dziesięciu filmów, które ukazały się w 2013 roku i które jak do tej pory najbardziej przypadły mu do gustu.

Quentin Tarantino jest wielkim fanem filmów; sporo czasu poświęca na ich oglądanie
Reżyser zawsze deklarował się jako wielki kinoman i mówił, że sporo czasu poświęca na oglądanie filmów. Od kilku lat Tarantino publikuje zestawienia swoich ulubionych produkcji z danego roku. Również i w tym roku podtrzymał tę tradycję. Lista filmów z 2013 roku jest bardzo eklektyczna - nie brakuje w niej komedii, dramatów, filmów wysokobudżetowych i niezależnych.

Oto 10 najlepszych filmów 2013 roku (do dziś) według Quentina Tarantino:

"Afternoon Delight" (reż. Jill Soloway)
"Przed północą" (reż. Richard Linklater)
"Blue Jasmine" (reż. Woody Allen)
"Obecność" (reż. James Wan)
"Drinking Buddies" (reż. Joe Swanberg)
"Frances Ha" (reż. Noah Baumbach)
"Grawitacja" (reż. Alfonso Cuarón)
"Kick-Ass 2" (reż. Jeff Wadlow)
"Jeździec znikąd" (reż. Gore Verbinski)
"To już jest koniec" (reż. Seth Rogen, Evan Goldberg)

Quentin Tarantino debiutował jako reżyser w 1992 roku filmem "Wściekłe psy". Już wówczas krytycy docenili jego talent, ale prawdziwy zachwyt wzbudził dopiero "Pulp Fiction", który zdobył Złotą Palmę w Cannes i Oscara za scenariusz. Quentin Tarantino jest jednym z niewielu reżyserów, którzy nie mając żadnego profesjonalnego wykształcenia filmowego fachu uczył się z filmów; 5 lat przepracował w wypożyczalni kaset, gdzie mógł oglądać filmy  także w godzinach pracy. Tarantino wyreżyserował kilkanaście filmów. Ostatni to "Django", który wszedł do kin w 2012 r. Tarantino występuje też w filmach jako aktor, jest producentem, scenarzystą i autorem zdjęć, a czasem zajmuje się montażem.

em, megafon.pl

Fot. By pinguino k (original), Gryllida (crop) (File:Tarantino, Quentin (Scream1).jpg) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Komentarze

Quentin Tarantino jest wielkim fanem filmów; sporo czasu poświęca na ich oglądanie